Rodzaje ekspresów do kawy

dzierżawa ekspresu do kawyKtóż z nas nie lubi zapachu i smaku gorącej kawy z samego rana. Oczywiście najlepsza jest ta prosto z ekspresu. Warto wiedzieć, że ekspres ekspresowi nierówny. Na rynku jest kilka ich rodzajów.

Ekspres przelewowy

Pierwszym rodzajem ekspresu, o którym warto wspomnieć jest ekspres przelewowy. Jego działanie jest bardzo proste. Gorąca woda przelewa się przez kawę w filtrze. Plusem tego typu ekspresu jest możliwość otrzymania dużej ilości kawy i jednym parzeniu.

Ekspres ciśnieniowy

Drugim typem ekspresu do kawy jest ekspres ciśnieniowy. W tym przypadku gorąca woda jest pod ciśnieniem tłoczona przez kawę. Dzięki temu uzyskujemy napar espresso. Ekspres ten jest często wykorzystywany w różnego rodzaju kawiarniach.

Ekspres ręczny

Warto także wspomnieć o ekspresie ręcznym. Ten ekspres do kawy jest używany najczęściej. Jest niezwykle prosty w obsłudze. Ziarna kawy wsypywane są do sitka w kolbie, która następnie umieszczana jest w ekspresie.

Jak nabyć ekspres? Lokal gastronomiczny nie musi go kupować. Możliwa jest dzierżawa ekspresu do kawy. To bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dlatego, iż dzierżawa nie wiąże się z dużymi kosztami, jak by to miało miejsce w przypadku zakupu. Jeśli chodzi o ekspresy do kawy dzierżawa czy zakup każdy przedsiębiorca musi podjąć decyzję wedle własnych potrzeb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.